vířivka, finská sauna, solná terapie
relaxace v soukromí


Služby relaxačního studia

Vířivka

Vířivá vana je pokaždé napouštěna čistou vodou. Z tohoto důvodu je nutný dostatečný odstup mezi jednotlivými skupinkami návštěvníků (hodinová pauza). Vana je vybavena vodními tryskami a také vzduchovými (ty poskytují perličkovou koupel). Vířivka je osazena světýlky, která vyzařují v pravidelných intervalech barevné světlo (tzv. chromoterapie neboli colorterapie). Aby voda zůstala teplá i po dlouhé době pobytu ve vaně, funguje v ní ohřev. Proudící voda nebo vzduchové bubliny masírují tělo, stříkající voda je zdrojem záporných iontů, prospěšných zdraví. Vířivé vany mají řadu léčivých účinků, přičemž nedochází k zatížení kardiovaskulárního systému: redukce bolesti, podpora zdravého spánku, skvělá očista, odpoutání od stresu a napětí, pozitivní vliv na pohybové ústrojí, prevence celulitidy a podpora boje s nadváhou.

Sauna

Suchá finská sauna dopřává tělu důkladné prohřátí a vyplavení toxických látek. Je vybavena výkonnými kamny a lavicemi, na kterých mohou pohodlně ležet dva lidé. Lávové kameny je možné průběžně kropit vodou. Po odchodu z prohřívárny (cca po 10 minutách) je nutné tělo ochladit studenou vodou (ze závěsného polévacího vědra ve sprchách) a odpočinout na lehátku. Celou tuto proceduru je vhodné opakovat třikrát za sebou, pokud přitom člověk nezažívá nežádoucí pocity.

Solná terapie

Himalájská růžová sůl byla vytěžena na úpatí Himalájí, v Pákistánu. Jde o vzácné přírodní solné krystaly, jejichž stáří je kolem 250 miliónů let. Neobsahují žádné chemikálie ani aditiva a jde o přirozeně se vyskytující substanci. Himalájská sůl je přirozeným zdrojem záporných iontů. Má schopnost absorbovat vlhkost a při zahřívání teplem ji poté uvolňovat do ovzduší naplněnou minerály. Tím se ozdravné účinky zvyšují až 500krát. Obohacená kvalita ovzduší pomáhá zvyšovat odolnost proti virovým a respiračním onemocněním, nespavosti nebo depresím.

Naše doporučení

Ze zkušenosti doporučujeme návštěvníkům předem rezervovat alespoň dvě hodiny pobytu. První hodinu je vhodné strávit hydromasáží ve vaně. Po hodině nepřetržitého provozu se vana sama přepne do úsporného režimu a je vhodné ji nechat několik minut odpočinout. Druhou hodinu doporučujeme strávit saunováním a odpočinkem. Intenzitu saunování řiďte podle vlastních pocitů. Rozhodně nevynechávejte fázi ochlazení studenou vodou, nechoďte ze sauny přímo do vany. Uvědomte si, že pocity tepla nebo zimy jsou značně subjektivní, proto nelze uzpůsobit teplotu vzduchu a vody každému jednotlivci na míru. Standardně je teplota vířivky 37 °C a teplota sauny 90 °C.

Relaxační studio Nirvána
Trávnická 33, Prostějov
Tel.: 739 952 420
e-mail: dana.hruba72@volny.cz
napište nám vzkaz